Nieznany język i obyczaje, nowe miasto, dom i szkoła… To wszystko sprawia, że zmiana miejsca zamieszkania na czas kontraktu w Polsce może przerażać. Dlatego warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych dostawców usług relokacyjnych. Jedną z najbardziej doświadczonych i rekomendowanych firm na polskim rynku jest Express Relocations, która oferuje kompleksowe usługi relokacyjne dla obcokrajowców i ich rodzin, a firmom doradztwo i wsparcie w formalnościach

Wieloletnie doświadczenie, znajomość potrzeb obcokrajowców i profesjonalny zespół, który na bieżąco dostosowuje się do dynamicznie zmieniającego się rynku mobility, to największe atuty Express Relocations. Firma oferuje pomoc przy załatwianiu formalności związanych z legalizacją pobytu i zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. W ofercie imigracyjnej jest również m.in. uzyskiwanie wiz turystycznych lub biznesowych czy też rejestracja samochodu. Kompleksowa usługa relokacyjna obejmuje usługi związane z wynajęciem mieszkania oraz pomocą w znalezieniu odpowiedniej szkoły lub przedszkola dla dzieci. A jeśli rodzina zdecyduje się na przyjazd bez mebli lub oczekuje na ich przywóz, może liczyć na wynajem nawet najdrobniejszych artykułów użytku domowego.

Kompleksowe usługi dla obcokrajowców
– Najważniejszy jest człowiek i jego oczekiwania. Każdy ma prawo czuć się zdezorientowany po przeprowadzce do innego kraju. Niejednokrotnie oferowaliśmy naszym klientom wsparcie w momentach kryzysowych, kiedy potrzebne jest nie tylko załatwienie formalności w urzędach, ale gdy liczą się relacje międzyludzkie, empatia i zrozumienie – mówi Małgorzata Jezierska, Dyrektor Generalny Express Relocations. – Podczas kilku dni spędzonych z cudzoziemcem i jego rodziną, potrafimy sprawić, że przeprowadzka do Polski przestaje być źródłem stresu i niepewności. Cudzoziemcy, dla których świadczymy usługi, pozbywają się obaw, a dostrzegają radość z odkrywania nowych miejsc i kultur.
W ramach pełnej oferty Express Relocations odbywa się wycieczka orientacyjna, która pozwala obcokrajowcom zorientować się, gdzie znajdują się najważniejsze lokalizacje w mieście. Konsultanci Express Relocations prezentują nieruchomości na wynajem w danym rejonie, ofertę szkół, przedszkoli, dodatkowych zajęć dla dzieci, a nawet produkty dostępne w supermarketach w Polsce.
– Zawsze dostosowujemy ofertę do potrzeb konkretnego klienta – dodaje Małgorzata Jezierska. – W przypadku nieruchomości negocjujemy warunki najmu, wyposażenie mieszkania, przygotowujemy umowę, wypożyczamy meble do czasu dostawy wyposażenia, upraszczamy wiele czasochłonnych i kłopotliwych procesów. Oferujemy w zasadzie każdą pomoc w zależności od potrzeb, np. w znalezieniu odpowiedniego punktu medycznego, kliniki weterynaryjnej czy stadniny, oferującej jazdę konną.
Express Relocations oferuje również pomoc przy otwarciu konta bankowego, szkolenia z zakresu różnic kulturowych, kontakt z konsultantem w ramach help line oraz pakiet wyjazdowy, który obejmuje m.in. rozwiązanie umów lub przekierowanie poczty.

Profesjonalizm i dobra komunikacja
Express Relocations działa na polskim rynku od 18 lat, jest prekursorem usług relokacyjnych w Polsce, a grono zadowolonych klientów wciąż się powiększa. Firma posiada oddziały we wszystkich głównych miastach w Polsce. Express Relocations (biuro w Poznaniu) jest partnerem wielu znaczących firm.
– Współpracujemy z Express Relocations od trzech lat. Firma pomogła nam w relokacji ponad 300 pracowników oddelegowanych, wpisując się w potrzeby i oczekiwania Volkswagen Poznań – ocenia Zespół Global Assignments Volkswagen Poznań.
W procesie relokacyjnym Express Relocations wspiera również pracowników z Amazon w Poznaniu i w Szczecinie:
– Korzystałem z usług Express Relocations, kiedy przeprowadziłem się do Szczecina latem 2017 roku – mówi Oliver Kraftsik, General Manager Amazon Fulfillment Poland. – W ciągu ostatnich 5 lat przeprowadziłem się 5 razy, więc uważam, że mam doświadczenie w zakresie usług relokacyjnych. Wsparcie zapewnione przez Express Relocations przerosło moje oczekiwania, a zaangażowanie w moją sprawę było naprawdę wyjątkowe. Do tej pory pamiętam poszukiwanie lokum z kierownikiem oddziału, który przygotował dosłownie wszystko – począwszy od mapy miasta z zaznaczonymi punktami, gdzie mieliśmy się udać, a kończąc na miarce, dzięki której mogłem sprawdzić, czy moje wyposażenie zmieści się w pokojach. Komunikacja była zawsze jasna i przebiegała bez problemów. Odpowiedzi były udzielane bardzo szybko. Spośród wszystkich firm świadczących usługi relokacyjne, z Express Relocations współpracowało mi się najlepiej.

Wsparcie dla działów HR
– Relokacja pracownika wraz z rodziną może być bardzo czasochłonna i obciążająca finansowo dla pracodawcy. Nieudany proces relokacyjny może stanowić dla firmy zatrudniającej danego cudzoziemca olbrzymi koszt. Usługa relokacyjna świadczona przez nas ma odciążyć firmy sprowadzające cudzoziemców do Polski i jednocześnie ma sprawić, że dany pracownik i jego rodzina szybko zaaklimatyzuje się w nowym kraju i będzie zadowolony z warunków w jakich przebywa – zauważa Małgorzata Jezierska.
Dlatego też Express Relocations przejmuje od działów HR zadania związane z relokacją pracowników oraz rozwiązuje codzienne problemy, z którymi zwracają się obcokrajowcy.
– Doradzamy firmom w zakresie polityki relokacyjnej, wyjaśniamy zawiłości prawne i proponujemy optymalne rozwiązania – dodaje Małgorzata Jezierska. – Wysyłamy newslettery i kreatywnie podchodzimy do potencjalnych problemów, aby je wyeliminować zanim jeszcze powstaną. Dzięki temu dział HR może koncentrować się na swoich zadaniach.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku Express Relocations uruchomia właśnie nowatorską platformę internetową dla działów HR firm zatrudniających pracowników niższego i średniego szczebla, gdzie obcokrajowiec będzie mógł samodzielnie przejść krok po kroku wszystkie procedury związane z rejestracją pobytu w Polsce, co zminimalizuje koszty ponoszone przez pracodawcę. Informację o statusie sprawy otrzyma dział HR, co ułatwi kontrolę całego procesu. Platforma internetowa będzie rozwiązaniem dla firm, które dysponują mniejszymi budżetami na pomoc relokacyjną dla cudzoziemców, ale chcą zdobywać przewagę na konkurencyjnym rynku pracy, dzięki oferowaniu wsparcia dla pracowników spoza Polski.

Express Relocations Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 136
02-305 Warszawa
Mobile: +48 22 100 29 00

Poznań Office
Express Relocations Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77/ 5.12
60-529 Poznań
Mobile: +48 609 920 463