Perfekcyjnie zdjęta miara, najwyższej jakości materiały i mistrzowskie krawiectwo to sposób Scabal na garnitur idealny. Jan Spilliaert, przedstawiciel marki w Polsce, udowadnia coś jeszcze: zakup garnituru jest możliwy wszędzie, w firmie, w hotelu, przy filiżance kawy. Bez stresu i straty czasu na wizytę w sklepie

 

Materiały i garnitury Scabal wybierają najbardziej wymagający klienci na całym świecie. Scabal ubiera przedsiębiorców, polityków, sportowców, muzyków i aktorów. Belgijska marka jest doceniana również w Polsce, a przedstawicielem firmy na polskim rynku jest Jan Spilliaert.
Scabal to blisko 5000 wzorów materiałów, produkowanych w Huddersfield w Wielkiej Brytanii. Garnitury szyte są przez krawców w Niemczech, a cały proces, od zdjęcia miary i złożenia zamówienia do dostarczenia gotowego garnituru, zajmuje 3-4 tygodnie.

Nie tylko garnitury
– Firma Spilliaert ma siedzibę w Obłaczkowie koło Wrześni, ale nie działa wyłącznie lokalnie – mówi Jan Spilliaert. – Dojeżdżam do klientów w całej Polsce, a położenie Wrześni w centrum Polski jest bardzo praktyczne, bo pozwala na podróżowanie w każdy zakątek kraju.
Jan Spilliaert rozpoczął działalność na polskim rynku od garniturów szytych na miarę belgijskiej marki Scabal, ale szybko uzupełnił ofertę o stroje ceremonialne (smokingi, fraki), koszule oraz buty firmy Ambiorix. Buty zamawiają nie tylko mężczyźni, powstają również dla kobiet, na wzór męski. Najmniejszy możliwy rozmiar to 35, a największy 52,5. Ostatnio firma Jana Spilliaerta uzupełniła ofertę o jeansy i spodnie typu chinos marki Borélio dla mężczyzn oraz płaszcze i kurtki. Wszystko jest szyte na miarę.
– Klient ma zawsze do wyboru wiele materiałów, wzorów i kolorów. Tkaniny Scabal to najwyższa półka wśród światowych producentów tkanin. W ofercie belgijskiego producenta jest czysta wełna, kaszmir, jedwab, moher, vicuna, alpaca i wielbłąd. Scabal dwa razy w roku prezentuje około 15 nowych kolekcji materiałów, szeroki wybór gwarantują także inni producenci, których reprezentuję w Polsce – zapewnia Jan Spilliaert.

Mierzenie jest sztuką
Kluczem do uzyskania perfekcyjnie dopasowanego garnituru jest odpowiednie zdjęcie miary. Należy to zrobić tak, aby garnitur został skrojony i uszyty bez przymiarek. Jan Spilliaert uczył się tej sztuki od najlepszych. Dziś jest w tej dziedzinie ekspertem z wieloletnim doświadczeniem.
– Czasami klienci mają wątpliwości, czy trafiają na odpowiednią osobę, która właściwie zdejmie miarę. Kiedy widzą mnie, wszelkie wątpliwości znikają. Już przy powitaniu widzę, że nabierają do mnie zaufania – przyznaje Jan Spilliaert. – Dlaczego? Otóż, ja jestem dużym mężczyzną i moja sylwetka nie pasuje do standardowych rozmiarów ubrań. Ja sam miałem problem z dobraniem garnituru w sklepie i wiem, jak go dopasować, aby ten problem rozwiązać.
Garnitur na miarę to propozycja dla każdego mężczyzny, bo każdy ma inną sylwetkę. Wprawdzie jest grono mężczyzn, którym udaje się dopasować typowy garnitur dostępny w sklepie. Jednak, jak podkreśla Jan Spilliaert, każdy, kto raz założy garnitur szyty na miarę i pozna różnicę, nie będzie już chciał innego.
W przypadku mężczyzn o nietypowej sylwetce, garnitur lub koszula szyte na miarę to jedyne rozwiązanie, aby czuć się i prezentować naprawdę dobrze. Nie dotyczy to wyłącznie mężczyzn z nadwagą, np. z wyraźnym brzuchem. Bardzo wysoki i szczupły mężczyzna to również prawdziwe wyzwanie. Podobnie jest z osobami, które ćwiczą na siłowni i mają szerokie ramiona, a wąski pas.
– Często moi klienci nie wiedzą, jaki krój, materiał lub kolor będzie dla nich najodpowiedniejszy oraz jaki strój będzie pasował do okoliczności. Wtedy dostaję wolną rękę i doradzam zgodnie z własną wiedzą i doświadczeniem. W pracowni krawieckiej Scabal powstały już tysiące garniturów dla moich klientów, z których zdejmowałem miarę. Wielu z nich składa kolejne zamówienia i poleca mnie innym, a to najlepszy dowód na to, że są zadowoleni – dodaje Jan Spilliaert.

Zakupy wygodne dla klienta
Garnitur szyty na miarę to nie tylko idealne dopasowanie do sylwetki oraz szeroki wybór fasonów i materiałów. To również wygoda zakupów, co jest ważne dla ludzi aktywnych zawodowo.
– Spotykam się z klientami tam, gdzie dla nich najwygodniej: w biurze, po pracy, w weekendy, wieczorami – wymienia Jan Spilliaert. – Stali klienci składają zamówienia telefonicznie lub przez e-mail. Często są bardzo zajęci i znajdują dla mnie niewiele czasu między spotkaniami. To dla mnie nie kłopot, przywożę wzorniki materiałów, wybieramy kolor, fason, dodatki. Nie zajmuje to więcej niż 15-20 min. Czasami mężczyzna liczy się z opinią małżonki, wtedy spotykamy się w większym gronie, w domu klienta lub w siedzibie firmy Spilliaert.

Krawiectwo Spilliaert
Września, Obłaczkowo 11a
+48 61 436 79 69
Email: [email protected]
www.spilliaert.com

 


Fot. Scabal