O koncepcji funkcjonowania nowoczesnego obiektu rekreacyjno-konferencyjnego, atrakcjach czekających na gości oraz zaangażowaniu w nawet najdrobniejsze szczegóły, mówi Jarosław Ignasiak, właściciel Kompleksu IgnasiakSport w rozmowie z Marzeną Zbierską

Pierwszy człon nazwy IgnasiakSport stanowi pana nazwisko, drugi wyraźnie profiluje działalność. Zakładam, że jeśli przedsiębiorca decyduje się na firmowanie biznesu swoim nazwiskiem bezwzględnie stawia na wartości, które są mu bliskie oraz wysoką jakość, bo reputacja marki ma tu szczególne znaczenie.
Zgadza się. Od początku działalności firmy silnie identyfikuję się z marką IgnasiakSport i angażuję w jej rozwój. Jesteśmy firmą rodzinną, więc stanowi ona znaczną część naszego życia. Stawiamy na wysoką jakość i profesjonalizm we wszystkim, co robimy. Zarówno w życiu, jak i w biznesie. IgnasiakSport to starannie przemyślana koncepcja nowoczesnej rozrywki. Począwszy od lokalizacji – z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu zieleni – przez infrastrukturę, doświadczonych pracowników, aż po najdrobniejszy szczegół naszej oferty.

Co kryje się pod drugim członem nazwy? Sport to wciąż główna domena działalności firmy?
Sport to fundament naszej firmy, ale zdecydowanie tylko jeden z filarów, na których stoi IgnasiakSport. Dziś rozwijamy kolejne segmenty usług, ale wciąż inwestujemy w infrastrukturę sportową. Dysponujemy całorocznymi kortami tenisowymi, kortami do squasha, krytym boiskiem do piłki nożnej, wypożyczalnią sprzętu a także komfortowymi szatniami i prysznicami. Ponadto na zewnątrz (w ofercie sezonu letniego) znajdują się boiska do siatkówki, piłki nożnej, piłki plażowej oraz korty tenisowe. W IgnasiakSport funkcjonuje szkoła tenisa dla dzieci, odbywają się turnieje tenisowe. Chcemy dać naszym gościom wiele możliwości spędzania wolnego czasu w jednym miejscu, a aktywność sportowa jest tylko jedną z nich.

Co jeszcze oferuje IgnasiakSport?
Zdrowy relaks. Grota solna i sauna są idealnym uzupełnieniem oferty przygotowanej dla osób aktywnych sportowo i nie tylko. Mogą z niej korzystać wszyscy, którym zależy na wspomaganiu zdrowia i dobrej kondycji. Również dzieci i seniorzy, szczególnie w okresach wiosennych i jesienno-zimowych, kiedy potrzebne jest wsparcie dla organizmu. W sąsiedztwie kortów działa PUB IgnasiakSport – otwarty codziennie, gdzie serwowane są ciepłe posiłki, przekąski i napoje. To idealne miejsce na spotkania towarzyskie.

Na czym polega nowoczesność IgnasiakSport?
Stawiamy na technologię. Wszystkie obiekty posiadają system wentylacyjny zapewniający komfort pobytu, czyli klimatyzację i ogrzewanie. Dysponujemy również agregatem prądotwórczym, więc nie musimy się obawiać, że podczas rozmaitych wydarzeń zabraknie prądu. Jest to ważne szczególnie w przypadku Sali Bankietowej Olimpia, która od ponad roku jest częścią Kompleksu. Wesela, uroczystości rodzinne, konferencje – nasi goście mogą mieć pewność, że impreza się odbędzie, nawet jeśli w okolicy szaleje huragan.

Sala Bankietowa Olimpia to najnowsza inwestycja w IgnasiakSport. Działa w niej restauracja, której motto przewodnie brzmi: piękno zaklęte w smaku. Co się pod tym kryje?
Olimpia powstała w odpowiedzi na oczekiwania rynku. To idealne miejsce na imprezy okolicznościowe i rodzinne oraz spotkania biznesowe. Nowoczesny design łączy się z tradycyjną, folwarczną architekturą. Dzięki temu udało się stworzyć obiekt z duszą, ale jednocześnie nowoczesny i komfortowy. Równie wysoko postawiliśmy sobie poprzeczkę w kwestii oferty kulinarnej. W Olimpii serwujemy wykwintną kuchnię, a do dyspozycji gości są profesjonalni kucharze i kelnerzy. Nasze dania są nie tylko smaczne, ale również odpowiednio podane.

Rzeczywiście idealne danie to połączenie smaku i wyglądu. Wspominał pan, że angażuje się osobiście w wiele szczegółów… Często zagląda pan kucharzom przez ramię?
Staram się nie zaglądać zbyt często, bo każda wizyta w kuchni to pokusa… Menu w Olimpii zmienia się cyklicznie, więc kucharze muszą być kreatywni. Wiele z pozycji w karcie dań to ich oryginalne autorskie pomysły. Oczywiście ulegam pokusie i chętnie degustuję potrawy, ale niczego nie narzucam. Często wstaję od stołu z przekonaniem: „to było naprawdę smaczne” i wiem, że kucharze Olimpii zaspokoją każde gusta kulinarne.

Zwykle największe wyzwanie dla kucharza to dzieci. Niedzielne obiady w Olimpii to również oferta dla całych rodzin, więc menu musi to uwzględniać.
Dla najmłodszych mamy specjalne pozycje w menu. Dzieci również znajdą coś dla siebie i z pewnością nie wyjdą głodne. Co więcej, w pobliżu restauracji czeka na nie plac zabaw, więc obiad nie będzie dla nich jedyną atrakcją dnia.

W Olimpii są również dwa pokoje hotelowe do dyspozycji gości. To z pewnością dobra propozycja dla uczestników imprez rodzinnych, ale również szkoleń i konferencji. Co IgnasiakSport oferuje klientom biznesowym?
Propozycja dla firm daje im wiele możliwości organizacyjnych. Do dyspozycji są sale konferencyjne, sala bankietowa oraz namiot w plenerze. Na potrzeby części oficjalnej – szkolenie, konferencja, prezentacja itp. – przygotowane jest niezbędne zaplecze techniczne. Część nieoficjalna, która zwykle jest elementem firmowych spotkań, może być zaaranżowana w ramach obiektów sportowych, przy grillu lub w restauracji Olimpia. Jesteśmy otwarci na pomysły i z zaangażowaniem zaaranżujemy niemal każdą formę aktywności: od imprez tanecznych i koncertów, przez aktywność sportową w hali lub w plenerze.

Czy planuje pan kolejne inwestycje na terenie Kompleksu?
Nie chcę na razie zdradzać szczegółów, ale potwierdzam – rozpoczęliśmy prace nad nowym projektem. Będzie to ostatni etap przeobrażenia marki. Jestem podekscytowany i zachęcam do śledzenia na bieżąco naszych mediów społecznościowych. Do zobaczenia w IgnasiakSport!

 

IgnasiakSport
Chocicza Wielka 12a, 62-300 Września

tel. 0048 537 100 151
e-mail: [email protected]
www.ignasiaksport.pl